Logo
Villa Noadiles i park Św. Bernarda
27 Gru 2017

Villa Noadiles i park Św. Bernarda

Post by every-day-life

W piękny słoneczny dzień udaliśmy się na pieszą wycieczkę by zobaczyć co kryje Hyere poza swoją miejską częścią. Pierwszym miejscem w jakie się udaliśmy był park Sainte- Claire z neo-romańską villą w 1850 roku. (zdj z palmą jest właśnie zrobione na dziedzińcu przed villą), która w póżniejszych latach stała się ostoją dla amerykańskiej pisarki. Teraz w villi znajduje się siedziba parku narodowego Port-Cros.

Następnie udaliśmy się zobaczyć słynną w regionie Villę Noadiles zaprojektowaną przez architekta  Roberta Mallet-Stevens’a, w której każdej wiosny odbywa się festiwal sztuki podczas, którego młodzi artyści prezentują swoje prace w zakresie mody, akcesoriów i fotografii  oraz zobaczyć otaczający willę kubistyczny ogród zaprojektowany przez Roberta Mallet-Stevens’a oraz Gabriela Guevrekiana, w którym są uprawiane przede wszystkim lokalne rośliny takie jak lawenda czy rozmaryn, a także rzadkie gatunki, takie jak trąbka anioła (datura), srebrna jagoda, bignonia, wisteria.

Naszym ostatnim celem były ruiny zamku. Droga na szczyt nie jest zbyt trudna, idąc w górę możemy podziwiać  przepiękne widoki całej okolicy, czerwone jednolite dachy otoczone pasmami górskimi  nadają całemu miejscu charakter, a widok roztaczający się z samej góry wynagradza wszelkie trudy.

 

Na tym spacerze na pewno nie spotkacie tłumów turystów. Jest bardzo cicho, wszędzie piękna roślinność, kameralnie, czego chcieć więcej?

Na końcu zamieszczam mapkę wraz z lokalizacjami jakie zwiedziliśmy i przewidywany czas trasy.

 

 

Start:

  1.  5 Rue du Dr Roux Seignoret, 83400 Hyères, Francja
  2. Parc du Castel Sainte Claire, 89 Allée Castel Sainte-Claire, 83400 Hyères, Francja
  3. Villa Noailles, Montée de Noailles, 83400 Hyères, Francja
  4. Chateau d’Hyères, 433 Rue St Pierre, 83400 Hyères, Francja

Trasa: 2,6 km w jedną stronę

Czas: 41 min ( nam zajęło to jednak około 2 godzin wraz z przystankami, zwiedzaniem i robieniem zdjęć )

Koniecznie dajcie znać jeśli wybierzecie się naszymi śladami 🙂

 

Tags: , , , , , , ,

0 Comments

Leave a Comment