Logo
Prawie bezludna wyspa
27 Gru 2017

Prawie bezludna wyspa

Post by every-day-life

Île de Port-Cros – to wyspa archipelagu Îles d’Hyères w południowej Francji, na Morzu Śródziemnym. W 1963 Port-Cros utworzono tutaj  parku narodowy, który objął również okoliczne wyspy. Na Port-Cros znajduje się port, kilka pensjonatów, restauracji i barów, otwartych w sezonie, sklep oraz firmy zajmujące się obsługą ruchu turystycznego. Wszystkie zabudowania jednak znajdują się w okolicy portu stanowiącego centrum miasteczka. 

 

Na wyspę można dostać się wyłącznie statkiem z Hyères i Le Lavandou (w okresie letnim również z innych miejscowości lazurowego wybrzeża). Zabroniony jest na niej całkowicie ruch kołowy- wszędzie trzeba użyć swoich nóg jako środka transportu oraz panuje tutaj zakaz palenia. Wyznaczono  30 km pieszych szlaków turystycznych, częściowo w formie ścieżek dydaktycznych oraz trasę dla turystów wyposażonych w maski i rurki nurkowe. Turyści na wyspie mogą korzystać z kilku wyznaczonych plaż. Co ciekawe na wyspie z wyjątkiem centrum nie odnajdziecie żadnych toalet czy sklepów także pamiętajcie żeby zabrać ze sobą przede wszystkim odpowiednią ilość wody!

 

Mnie całkowicie zauroczyła ! Byłam naprawdę pod wrażeniem, że jednak istnieją jeszcze takie miejsca gdzie możemy się odciąć od cywilizacji, ponieważ zawsze będąc w Polsce, pochłoniętą codziennymi sprawami mam wrażenie, że to już po prostu nie możliwe.

 

Dla wszystkich amatorów Natural living -miejsce idealne !

 

Tags: , , , , , , ,

0 Comments

Leave a Comment